Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի (ՍԱԶԲ) նախագահ Անդրեյ Կոնդակովին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին՝ կառավարության ղեկավարը կարևորել է այս հանդիպումը երկկողմ համագործակցության հեռանկարների դիտարկման տեսանկյունից:
Զրուցակիները գոհունակություն են հայտնել Հայաստանի և ՍԱԶԲ-ի միջև առկա համագործակցության ներկա մակարդակից: Անդրեյ Կոնդակովը նշել է, որ բանկը մինչ այժմ Հայաստանում ֆինանսավորել է 18 տարբեր ներդրումային ծրագրեր: Նա ընդգծել է, որ իրենք պատրաստ են ընդլայնելու մեր երկրի տնտեսական համակարգում իրենց ներկայացվածության ուղղությունները:
ՍԱԶԲ-ի նախագահը տեղեկացրել է, որ բանկի բաժնետերերի տարեկան ժողովը 2012 թվականին պետք է անցկացվի Երևանում՝ հունիսի 1-10-ին: Ժողովի շրջանակում ծրագրվում է մեր երկրում կազմակերպել նաև միջազգային բիզնես-ֆորում, որի նպատակն է լինելու գտնել երկկողմ համագործակցության նոր ուղղություններ և հաստատել կապեր հայ գործարարների հետ:
Այնուհետև զրուցակիցները քննարկել են ՍԱԶԲ-ի կողմից Հայաստանում նոր ներդրումային ծրագրերի հնարավոր ֆինանսավորմանն առնչվող հարցեր:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился с президентом Черноморского банка торговли и развития (ЧБТР) Андреем Кондаковым, передает пресс-служба правительства.
Приветствуя гостя премьер отметил, что данная встреча имеет большое значение с точки зрения перспектиры развития отношений.
Стороны с удовлетворением отметили о крепком сотрудничестве Армении с банком. В данном контексте Кондаков заметил, что банк финансирует 18 проектов на территории Армении и готов еще больше увеличить свое присутствие в экономической сфере страны.
Также глава ЧБТР сообщил премьеру о намерении провести предстоящее собрание акционеров банка в Ереване в июне 2012г. Кроме того, в Ереване пройдет международный бизнес-форум, целью которого является определение новых путей сотрудничества.
В ходе встречи были также обсуждены некоторые финансовые вопросы относительно осуществляемых совместных программ.