Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ԱՄՆ հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելոգի մենեջմենթի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսոր, մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերին:
Կառավարությունում ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը նշել է. «Ձեր այցը Հայաստան նոր խթան կհանդիսանա մեր երկրում մարքեթինգի զարգացմանը: Մեր կարևորագույն խնդիրներից մեկն այսօր կառավարման համակարգի արդիականացումն է: Այդ համատեքստում Ձեր դասախոսությունները կարող են մեծապես նպաստել մեր աշխատանքների լավագույնս իրականացմանը»:
Ֆիլիպ Կոտլերն ասել է, որ Հայաստանում առկա են մարքեթինգի զարգացման լավ նախադրյալներ և անհրաժեշտ է ճիշտ ու հետևողական քաղաքականություն վարել:
Այնուհետև, զրուցակիցներն անդրադարձել են զբոսաշրջության, կրթության և տեղեկատվական տեխնոլոգիների ոլորտներում մարքեթինգային ռազմավարության իրականացմանը վերաբերող խնդիրներին:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստանում մարքեթինգային գերազանցության կենտրոնի ստեղծմանն ուղղված հարցեր: Վարչապետը ողջունել է այդ գաղափարը և պատրաստակամություն հայտնել օժանդակել կենտրոնի ստեղծման գործում, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan met with Philip Kotler, the S.C. Johnson & Son Distinguished Professor of International Marketing at the Northwestern University Kellogg Graduate School of Management.
The PM expressed hope for Marketing Guru’s visit to Armenia to boost the development of relevant sector in the country. He noted modernization of management system as one of the key priorities, with Kotler’s lectures to contribute to the purpose.
Prof. Kotler, for his part, said Armenia has fair potential for marketing development, further urging for consecutive policy to that end.
The two men also dwelled on tourist marketing, education, IT, discussing a possibility for creation of a marketing center of excellence in Armenia.
The PM welcomed the idea, expressing readiness to contribute to its implementation, governmental press service reported.