Ֆիլիպ Կոտլերը գոհ է իր այցից Հայաստան: Այդ մասին նոյեմբերի 16-ին Երևանում բացված միջազգային խորհրդաժողովում հայտարարեց «Կոտլեր Իմփեքտ» ընկերության ղեկավար Ֆահիմ Կիպրիան :
Նրա խոսքով, շուկայագետը իր այցի շրջանակներում հանդիպել է Հայաստանի նախագահի և վարչապետի հետ, որոնք պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել Երևանում Մարքեթինգի տարածաշրջանային կենտրոնի բացմանը:
Իր հերթին, Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի նախագահ Արամ Նավասարդյանը հնչեցրեց վարչապետի ողջույնի խոսքերը՝ նշելով, որ նման միջազգային կոնֆերանսները շարունակական են լինելու և կանցակցվեն ամեն տարի ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Մեկնարկած կոնֆերանսին ներկա էին հյուրեր Վրաստանից և Իրանից:
Նոյեմբերի 13-17-ը ԱՄՆ Հյուսիսարևմտյան համալսարանի մենեջմենթի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսորի Ֆիլիպ Կոտլերը Մարքեթինգի միջազգային ասոցիացիայի հրավերով գտնվում է Հայաստանում:

16 Ноябрь 2011 - 07:08 AMT
Филипп Котлер очень доволен своим визитом в Армению. Об этом на открытии международной маркетинговой конференции в Ереване 16 ноября заявил руководитель компании “Котлер Импект” Фагим Кибриан.
По его словам, в рамках насыщенного визита маркетолог уже встретился с президентом и с премьером Армении, от которых он получил заверения о готовности открытия в Ереване регионального центра маркетинга.
В свою очередь, председатель Армянской ассоциации маркетинга Арам Навасардян, озвучил приветствие премьера, отметив, что данная международная конференция будет носить последовательный характер и проводится ежегодно с участием представителей сферы.
На стартовавшей конференции присутствуют гости из Ирана и Грузии.
Известный профессор международного маркетинга Высшей школы менеджмента при Северо-Западном университете США Филипп Котлер находится в Армении с 13 по 17 ноября по приглашению Армянской ассоциации маркетинга.