Ազգային ժողովում քննարկվող 2012 թ-ի բյուջեի նախագիծը ոչ որակական, ոչ էլ քանակական բարելավման չի բերի: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Երևանի նախկին քաղաքապետ, ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) անդամ Վահագն Խաչատրյանը: «Այս բյուջեն ոչ մի հավակնություն չունի», ընդգծել է ՀԱԿ ներկայացուցիչը:
Խաչատրյանը հավելել է, որ Հայաստանը գտնվում է համակարգային խորը ճգնաժամի մեջ, թե քաղաքական, թե տնտեսական առումով, և նոր բյուջեն հնարավորություն չի տալիս այդ ճգնաժամից դուրս գալու համար:
ՀԱԿ ներկայացուցիչը թերահավատությամբ վերաբերվեց կառավարության արտահանմանը միտված արդյունաբերության զարգացման ծրագրին: «Ցանկությունների ծրագիր»,-հեգնանքով նշեց Խաչատրյանը:

16 Ноябрь 2011 - 11:34 AMT
Обсуждаемый в Национальном собрании проект госбюджета на 2012 год не принесет каких либо качественных или количественных улучшений. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил экс-мэр Еревана, член оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Ваагн Хачатрян. “Этот бюджет не содержит в себе никаких амбиций”,-подчеркнул он.
Хачатрян добавил, что Армения находится в глубоком системном кризисе, как политическом, так и экономическом, и новый бюджет не помогает выходу из кризиса.
Представитель АНК также со скепсисом отнесся к программе правительства по развитию промышленности ориентированной на экспорт. “Программа желаний”, – с иронией заметил Хачатрян