Նոյեմբերի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,6 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 384.75 դրամ:
Նոյեմբերի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.94 դրամ` նոյեմբերի 15-ի համեմատ ավելանալով 0.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 521.40 դրամ` նվազելով 0.22 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.03 կետով` կազմելով 12.56 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,6 млн. по среднему курсу 385,03 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 384,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 ноября составил 384,94 драма, увеличившись по сравнению с 15 ноября на 0.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 521,40 драма, сократившись на 0.22 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.03 – до 12,56 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.