2011թ. նոյեմբերի 15-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի կողմից թողարկված վճարային քարտերի թիվը 2010թ. միևնույն ժամակահատվածի համեմատ աճել է 24.4%-ով` կազմելով 88 357 քարտ, որից VISA` 73 278 և MasterCard` 15 079: Ակտիվ քարտերի թիվը կազմել է 26 022, որից VISA` 16 434 և MasterCard` 9 588: Միևնույն ժամանակահատվածում աշխատավարձային ծրագրերի թիվը կազմել է 132:
Հիշեցնենք, որ «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն VISA Inc. միջազգային վճարային համակարգերի լիիրավ անդամ է հանդիսանում 2002թ-ից, MasterCard-ի անդամ` 2005թ-ից, ինչպես նաև ArCa լոկալ վճարային համակարգի անդամ` սկսած 2009թ-ից: 2009թ-ին Բանկն ավարտել է իր միակ բաժնետեր` ռուսաստանյան Գազպրոմբանկի պրոցեսինգային կենտրոն սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միգրացիայի գործընթացը: Մինչև 2011թ. տարեվերջ Բանկը մտադիր է հասցնել իր բանկոմատների թիվը 56-ի, իսկ POS-տերմինալների թիվը` 225:

По состоянию на 15 ноября 2011 года количество платежных карт, эмитированных ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», составило 88 357, что на 24.4 % больше, чем на тот же период 2010 года, из которых карты VISA – 73 278, MasterCard – 15 079.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, количество активных карт на 15 октября 2011 года составило 26 022, из которых VISA – 16 434 и MasterCard – 9 588, при этом количество «зарплатных» проектов банка составило 132.
ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» является принципиальным членом международных платежных систем VISA Inc. с 2002 года, а MasterCard – с 2005 года, а также членом локальной платежной системы ArCa (с 2009 года). В 2009 году банк завершил миграцию собственного процессингового центра в процессинговый центр российского Газпромбанка (ОАО), который является единоличным акционером ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка». К концу 2011 года Банк планирует довести число банкоматов до 56, а POS-терминалов – до 225.