Նոյեմբերի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 383.20 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 383.50 դրամ:
Նոյեմբերի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.48 դրամ` նոյեմբերի 16-ի համեմատ նվազելով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.70 դրամ` նվազելով 3.70 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 12.50 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4 млн. по среднему курсу 383,20 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 383,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 ноября составил 384,48 драма, сократившись по сравнению с 16 ноября на 0.46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 517,70 драма, сократившись на 3.70 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.06 – до 12,50 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.