Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը նոյեմբերի 17-20-ը գտնվելու է Ֆրանկֆուրտում, որտեղ կմասնակցի Ֆրանկֆուրտի Եվրոպական Բանկային 21-րդ Կոնգրեսին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը, «Մեծ Փոփոխություն» վերտառությամբ կոնգրեսի ընթացքում քննարկվելու են «Փոփոխվող տնտեսական հզորությունները», «Փոփոխվող արժույթներ» և «Փոփոխվող ֆինանսական շուկաներ» թեմաները: Կոնգրեսին մասնակցում են ԱՄՀ, ՎԶԵԲ ներկայացուցիչները, միջազգային բանկային կորպորացիաների, հետազոտական կենտրոնների և ինստիտուտների ներկայացուցիչներ: Հիմնական զեկույցներով հանդես են գալու Եվրոպական Կենտրոնական Բանկի նախագահ Մարիո Դրագին, Գերմանիայի ֆինանսների նախարար Վոլֆգանգ Շաուբլը, Բունդեսբանկի նախագահ Յենս Վեյդմաննը:

On November 17-20, Chairman of Central Bank of Armenia (CBA) Arthur Javadyan will participate in 21st Frankfurt European Banking Congress.
Discussion on changing economic power, changing currency and changing financial markets is on Congress agenda, the CBA press service reports.
President of the European Central Bank Mario Draghi, German Finance Minister Wolfgang Schaeuble, President of Bundesbank (German Federal Bank) Jens Weidmann are due to make reports at the Congress with Representatives of IMF, EBRD, international banking corporations, research centers and institutes to participate in it.