Նոյեմբերի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 384.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 384.5 դրամ:
Նոյեմբերի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 383.95 դրամ` նոյեմբերի 17-ի համեմատ նվազելով 0.53 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 519.68 դրամ` ավելանալով 1.98 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 12.44 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн. по среднему курсу 384,47 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 384,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 ноября составил 383,95 драма, сократившись по сравнению с 17 ноября на 0.53 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 519,68 драма, увеличившись на 1.98 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.06 – до 12,44 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.