Նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) կհրապարակի կարագի փոխարեն բուսասերուցքային սփրեդ իրացրած տնտեսվարող սուբյեկտների առնչությամբ հարուցված վարչական վարույթի արդյունքները:
Ինչպես հաղորդում է Հանձնաժողովի մամլո ծառայությունը հաղորդում է, հերթական նիստում կհրապարակվեն բոլոր օրինախախտների` ինչպես ներկրողների և վաճառողների, այնպես էլ տեղական արտադրողների անունները, ինչպես նաև փորձաքննության արդյունքները, որպեսզի սպառողները առավել ուշադիր լինեն վերջինների գործունեության նկատմամբ:
Կարագի 10 ներկրող ընկերությունների առնչությամբ վարչական վարույթը հարուցվել է հոկտեմբերի 13-ին անցկացված մոնիթորինգի հիման վրա, որի արդյունքներով պարզ է դարձել, որ որոշ ներկրողներ, ինչպես նաև խոշոր խանութներ, մասնավորապես` սուպերմարկետներ սպառողներին սփրեդ էին վաճառում կարագի անվան տակ:

18 Ноябрь 2011 - 14:32 AMT
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении на заседании 21 ноября обнародует результаты административного производства в отношении хозсубъектов, которые реализовали спред вместо масла.
Как сообщает пресс-служба Комиссии, в ходе очередного заседания будут обнародованы имена всех правонарушителей, как импортеров и продавцов, так и местных производителей, что позволит повысить бдительность армянских потребителей.
Административное производство в отношении 10 компаний-импортеров масла было возбуждено 13 октября на основе проведенного мониторинга, по итогам которого стало ясно, что некоторые импортеры, а также крупные магазины, в частности, супермаркеты, продавали потребителям спред под видом масла.