Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երկօրյա այցով ժամանել է Վրաստան, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը: Բաթումի օդանավակայանում նրան դիմավորել է Վրաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկա Գիլաուրին, որից հետո տեղի է ունեցել երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարների երկկողմ պաշտոնական հանդիպումը:
Ողջունելով Տիգրան Սարգսյանին` Վրաստանի վարչապետը նշել է, որ վաղը տեղի կունենա հայ-վրացական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը, և հույս հայտնել, որ այն կանցնի արդյունավետ մթնոլորտում:
Տիգրան Սարգսյանը, իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, նշել է, որ ստեղծվել են հնարավորություններ համագործակցության ընդլայնման համար: Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր Հանդիպումից հետո Տիգրան Սարգսյանը և Նիկա Գիլաուրին շրջայց են կատարել Բաթումում:
Նոյեմբերի 19-ին կկայանա հայ-վրացական միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի նիստը, ինչից հետո վարչապետը հանդիպում կունենա նաև Աջարիայի հայ համայնքի հետ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян прибыл с двухдневным визитом в Грузию, передает пресс-служба правительства. В рамках визита состоялась официальная встреча премьера со своим грузинским коллегой Никой Гилаури.
Приветствуя гостя премьер Грузии выразил надежду, что предстоящее заседание межправительственных будет результативным.
В свою очередь, Тигран Саркисян поблагодарив Гилаури, отметил, что сейчас создана хорошая возможность, для расширения сотрудничества между странами.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов относительно развития и углубления двусторонних отношений.
19 ноября в Батуми стартует заседание межправительственной группы Армения-Грузия, после чего планируется встреча Саркисяна с местной армянской общиной.