Հայաստանի տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) որոշում է ընդունել տուգանել 30 մլն դրամի չափով 10 ընկերությունների, որոնք զբաղվում են կարագի ներկրմամբ և իրացմամբ: Այդ թվում՝ «Բիո-Ֆուդ», «Բրենդ Լիդեր», «Կարթել-Աննա», «Ֆելիքս-Սարգ» և «Արդիս» ընկերությունները, նաև «Ալեքս Գրիգ», «ՍԱՍ Գրուպ», «Սթար Դիվայդ», «Ֆրեշ», «Նոր Զովք» ՍՊԸ-ները: Այդ ընկերությունների ներկայացուցիչները հայտնեցին, որ խախտումները ամբողջովին վերացվել են և բացատրեցին դրանք աշխատակիցների տգիտությամբ:
Իր հերթին հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը զգուշացրեց, որ հաջորդ անգամ նման խախտումներ հայտանբերե;ու դեպքում տուգանքի չափն անհամեմատ ավելի մեծ կլինի:

Armenia's State Commission for Protection of Economic Competition (SCPEC) has resolved to impose AMD 30 mln fine on 10 companies engaged in import and sale of butter, among them BIO FOOD, Leader brand, KARTEL-ANNA LLC, Felix Sarg, ARDIS LLC, Alex Grig Llc, SAS Group, Star Divide CJSC, Fresh and Nor Zovq Supermarket chains.
The representatives of the companies explained the violations by illiteracy of their employees, who sold spread for butter.
Chairman of the Commission Artak Shaboyan warned the representatives of companies of several times larger fines in case of further violations.