Նոյեմբերից սկսած ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի VISA Gold, VISA Business և VISA Platinum քարտապաններն ունեն բացառիկ հնարավորություն ԱՊՀ երկրներում (ՀՀ, ՌԴ, Ուկրաինա, Բելոռուսիա, Մոլդավիա և Ղազախստան0 և Վրաստանում գործող ՎՏԲ բանկերի շուրջ 6.000 բանկոմատներից ստանալ կանխիկ գումարներ` կանխիկացման նույն միջնորդավճարով, ինչ որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներում, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Բացի այդ, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացնում է նոր` «ՎՏԲ-Աշխարհ» փաթեթային առաջարկ` հատուկ հաճախ ճանապարհորդող և գործուղման մեկնող հաճախորդների համար: Փաթեթն իր մեջ ընդգրկում է մի խումբ արտոնություններ`
• VISA Classic վճարային քարտ` ԱՊՀ երկրներում և Վրաստանում ՎՏԲ խմբի անդամ բանկերի շուրջ 6000 բանկոմատներում (այդ թվում Ռուսաստանում ՎՏԲ24 բանկում) անվճար կանխիկացման հնարավորությամբ;
• VTB Transfer անվճար վճարային քարտ, որը հնարվորություն է տալիս առանց տանից կամ գրասենյակից դուրս գալու ստանալ ուղարկված գումարը` զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարին;
• Բժշկական և ուղեբեռի կորստի անվճար ապահովագրություն
• SMS բանկինգ անվճար ծառայություն:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վ. Օվսյաննիկով,- «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնում է իր հնարավորությունները ՎՏԲ խմբի աջակցությամբ: ԱՊՀ երկրներում և Վրաստանում ՎՏԲ խմբի անդամ բանկերի բանկոմատային ցանցի միավորումը խմբում ստեղծում է համագործակցության միասնական հարթակ` միաժամանակ, էականորեն զարկ տալով անդամ բանկերի քարտային բիզնեսի զարգացմանը և մրցակից բանկերի նկատմամբ ակնհայտ առավելությունների ձեռք բերմանը: Բանկոմատների միասնական ցանցի նախագիծն առաջին հերթին ուղղված է մեր քարտապանների հարմարավետության բարձրացմանը և քարտերի օգտագործման հնարավորությունների ընդլայնմանը»:

С ноября месяца держатели карт VISA Gold, VISA Business и VISA Platinum ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» имеют уникальную возможность получать наличные через банкоматы (до 6000 банкоматов во всей сети) дочерних банков ВТБ, действующих в странах СНГ (Армения, Россия, Украина, Белоруссия, Молдавия и Казахстан) и Грузии по тем же тарифам, что и в банкоматах «Банка ВТБ (Армения)».
Более того, «Банк ВТБ (Армения)» представляет новый продукт-пакетное предложение «Мир ВТБ», созданное специально для тех клиентов, которые часто путешествуют и бывают в командировках. Пакет включает в себя следующий набор привилегий: платежная карта VISA Classic с возможностью бесплатного обналичивания в более чем 6000 банкоматах банках группы ВТБ в странах СНГ (в том числе и ВТБ24 в России) и Грузии. Помимо этого сюда включены бесплатная платежная карта VTB Transfer, предоставляющая возможность получать отправленную сумму быстрого денежного перевода не выходя из дома или офиса посредством звонка на номер 87-87, а также бесплатная медицинская страховка и страхование от потери багажа, бесплатная услуга SMS банкинг.
«Банк ВТБ (Армения) расширяет свои возможности с поддержкой Группы ВТБ. Соединение банкоматной сети дочерних банков Группы ВТБ в странах СНГ и Грузии создает единую платформу сотрудничества, одновременно давая значительный импульс развитию карточного бизнеса банков ВТБ и приобретению очевидных преимуществ по сравнению с конкурентными банками. Проект «единая банкоматная сеть» в первую очередь направлен на повышение лояльности клиентов нашего банка, а также создание для клиентов дополнительных сервисных возможностей», – сказал генеральный директор-председатель директората «Банка ВТБ (Армения)» Валерий Овсянников.