Հայաստանում 2011-ի հոկտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 6,7 տոկոսով՝ կազմելով 114 402 դրամ։ Միաժամանակ ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն աճել է 0,3 տոկոսով։
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2011-ի հոկտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 9,7 տոկոսով՝ կազմելով 94 739 դրամ, իսկ ահա ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 1,7 տոկոս։
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4 տոկոս կամ 137 047 դրամ, միաժամանակ սեպտեմբերին ընթացիկ տարվա օգոստոսի համեմատ արձնագրվել է 0,8 տոկոս անկում։

21 Ноябрь 2011 - 10:13 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в октябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 6,7%, составив 114 402 драма. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты вырос на 0,3%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, по уточненным данным в госорганизациях среднемесячная зарплата в октябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 9,7%, составив 94 739 драмов, а вот в месячном разрезе рост составил 1,7%.
В негосударственных организациях рост зарплаты составил 4% – до 137 047 драма, при этом в октябре по сравнению с сентябрем текущего года был зафиксирован спад на уровне 0,8%.