Հայաստանում 2011-ի հոկտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 6,7 տոկոսով՝ կազմելով 114 402 դրամ։ Միաժամանակ ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն աճել է 0,3 տոկոսով։
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2011-ի հոկտեմբերին միջին ամսական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 9,7 տոկոսով՝ կազմելով 94 739 դրամ, իսկ ահա ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 1,7 տոկոս։
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4 տոկոս կամ 137 047 դրամ, միաժամանակ սեպտեմբերին ընթացիկ տարվա օգոստոսի համեմատ արձնագրվել է 0,8 տոկոս անկում։

Average monthly salary totaled AMD 114 402 in Armenia in October 2011 increasing by 6,7%, as compared with the same period in 2010.
As the RA National Statistical Service reported, 0,3% increase was observed in October compared to September 2011.
9,7% and 4% growth was recorded in salaries of budgetary and private organizations against 2010 results, totaling AMD 94 739 and AMD 137 047 respectively.
A growth of 4% and a slump of 0,8% was noted in salaries of budgetary and private organizations in October against September results.