Խոշոր հարկ վճարողների կողմից ներմուծման ծավալները 2011 թ-ի սեպտեմբեր ամսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատությամբ աճել են 14.7 տոկոսով և կազմել 80 մլրդ դրամ: Այդ մասին ասվում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված «Խոշոր հարկ վճարողների հարկային վճարումների մոնիտորինգի հրապարակման ենթակա 2011թ.-ի սեպտեմբեր ամսվա ամփոփ ցուցանիշների վերլուծության» մեջ: Մոնիտորինգը անցկացվել է հանրապետության 440 խոշոր հարկ վճարողների մոտ:
Ընդ որում, ներմուծման ծավալները աճել են 160 կազմակերպությունների մոտ շուրջ 30.1 մլրդ դրամով և նվազել` 142-ի մոտ համապատասխանաբար 19.9 մլրդ դրամով:
Հայաստանի խոշոր հարկ վճարողների արտահանման ծավալները 2011թ-ի սեպտեմբերին կազմել է 35.6 մլրդ դրամ նախորդ տարվա նույն ամսվա 30.2 մլրդ դրամի փոխարեն կամ ավել 5.4 մլրդ դրամով

In September 2011, Armenia’s major taxpayers import volumes increased by 14,7% compared to the same period of 2010, making up AMD 80 billion.
The figures are reported by the analyses of summarized indices of monitoring of major taxpayers for September 2011, published by the State Revenue Committee at the Government of Republic of Armenia.
Growth of the index by AMD 30 billion was reported in 160 companies, drop of AMD 19,9 billion was noted in 142 companies.
In September 2011, Armenia’s major tax payers product export volumes totaled AMD 35,6 billion against AMD 30,2 billion in the same period of 2010, which is AMD 5,4 billion more.