Մոսկվայում 2011թ. նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի ազգային փոխադրող «Արմավիա» և ռուսական «Տրանսաէրո» ավիաընկերությունները Մոսկվա – Երևան – Մոսկվա ուղղությամբ չվերթների համատեղ շահագործման մասին կոդ-շերինգային համաձայնագիր են կնքել: Համատեղ շահագործման չվերթներ են դառնում «Դոմոդեդովո» և «Զվարթնոց» օդանավակայանների միջև կատարվող չվերթները:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է «Արմավիայի» մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան, համաձայնագիրը հայկական կողմից կնքել է ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովը, իսկ ռուսական կողմից` «Տրանսաէրոյի» գլխավոր տնօրեն Օլգա Պլեշակովան:
Համաձայնագիրը նախատեսում է, որ իր գործողության սկզբնական փուլում այդ ուղղությամբ թռիչքները կկատարի «Արմավիա» ընկերությունը: 2012թ. մարտին Ռուսաստանի և Հայաստանի մայրաքաղաքների միջև չվերթները կսկսի կատարել նաև «Տրանսաէրո» ավիաընկերությունը: Բացի դրանից, համաձայնագրի մասնակիցները հնարավորություն են ստանում ուղղակիորեն վաճառել կոդ-շերինգային չվերթների ավիատոմսերը:

21 ноября 2011 года в Москве состоялось подписание код-шерингового соглашения между национальным перевозчиком Армении – авиакомпанией «Армавиа» и российской авиакомпанией «Трансаэро» о совместной эксплуатации рейсов на маршруте Москва – Ереван – Москва. Рейсами совместной эксплуатации становятся рейсы, выполняемые между аэропортами «Домодедово» и «Звартноц».
Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь «Армавиа» Нана Аветисова, соглашение подписали с армянской стороны президент авиакомпании Михаил Багдасаров, а с российской – гендиректор «Трансаэро» Ольга Плешакова.
Соглашение предусматривает, что на первоначальном этапе действия соглашения полеты по этому маршруту будет выполнять компания «Армавиа». В марте 2012 года рейсы между столицами России и Армении начнет выполнять и авиакомпания «Трансаэро». Помимо этого, участники соглашения получают возможность вести прямые продажи авиабилетов на код-шеринговые рейсы.