Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը հանրապետությունում: Տ
Տիգրան Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` Հայաստանում իրականացրած գործունեության համար: Նա նշել է, որ մեծ է դեսպանի ներդրումը Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների ամրապնդման և խորացման գործում: «Այսօր այդ ճանապարհին մենք լուրջ առաջընթաց ենք արձանագրել: Ձեր խորհուրդները, առաջարկությունները և դիտարկումները մշտապես օգտակար են եղել մեզ համար»,- կառավարության ղեկավարի խոսքն է մեջբերում ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:
Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարն իր հերթին գոհունակություն հայտնելով իր պաշտոնավորման ընթացքում ՀՀ իշխանությունների հետ համագործակցության ընթացքից` նշել է, որ Հայաստանն ունի քաղաքական կամք` ուղղված երկրում բարեփոխումների իրականացմանը: Ռաուլ դե Լյուցենբերգերը պատրաստակամություն է հայտնել հետագայում ևս համագործակցելու հայաստանյան իր գործընկերների հետ` ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններն էլ ավելի սերտացնելու նպատակով:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял главу делегации ЕС в Армении, посла Рауля де Люценбергера по случаю завершения его дипмиссии в республике.
Глава армянского правительства, поблагодарив за его деятельность в республике, отметил большой вклад посла в укреплении и углублении отношений Армения-ЕС. «Сегодня на этом пути у нас зафиксирован серьезный прогресс. Ваши советы, предложения и мониторинги всегда были полезны нам», – цитирует слова премьера пресс-служба правительства РА.
В свою очередь Рауль де Люценбергер высоко оценил сотрудничество с властями Армении за период его дипмиссии, подчеркнув, что у Армении есть политическая воля для реализации реформ в стране. Посол также высказал готовность и дальше сотрудничать с армянскими партнерами для сближения отношений Армения-ЕС.