«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն դրամի փոխարժեքի լուրջ տատանումներ չի կանխատեսում: Այդ մասին նոյեմբերի 22-ին Երևանում լրագրողներին է ասել բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆորդը:
Ըստ նրա, ինչպես ցանկացած արժույթի դեպքում, դրամի պարագայում ևս դժվար է կանխատեսումներ անելը. չկա պատմականորեն կամ սեզոնային բնույթ կրող ձևավորված որոշակի միտում: Այնուամենայնիվ, Սփյուռքից Հայաստան մուտք գործող զգալի դրամական միջոցները մինչև տարեվերջ ինչ-որ չափով կկանխեն դրամի արժեզրկումը:
Նոյեմբերի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 384.77 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 384.80 դրամ:
Միևնույն ժամանակ ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.32 դրամ` նոյեմբերի 18-ի համեմատ ավելանալով 0.37 կետով:

According to her, it is difficult to forecast any changes due to absence of apparent tendencies caused by seasonal factor. Nevertheless, considerable financial means entering Armenia from Diaspora help prevent AMD devaluation by the yearend, Ms. Clifford said.
Deals amounting to $2,75 mln. at an average rate of AMD 384,47 /USD1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia on Nov 21. The closing price totaled AMD 384,80.
The market average rate of USD totaled AMD 384,32 on Nov 21, increasing by 0.37 point compared to Nov 18, exchange rate of euro amounted to AMD 517,10, decreasing by 2.58 points while the rate of Russian ruble decreased by 0.07 point to total AMD 12,37.