«Արմավիա» ընկերության բազան համալրվել է Boeing 737-500 տեսակի նոր ինքնաթիռով: Ինքնաթիռը Երևան է ժամանել նոյեմբերի 23-ին` վայրէջք կատարելով «Զվարթնոց» օդանավակայանում և ավանդաբար «լվացվել» ջրային կամարով:
Ինչպես հաղորդել է ընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովը, ինքնաթիռը ձեռք է բերվել Czech Airlines (Չեխական ավիաուղիներ) ընկերությունից, սրահը 108 ուղևոր է տեղավորում: «Այն կհամալրի «Արմավիայի» պահեստը և չվերթների իրականացումը կմեկնարկի այն բանից հետո, երբ այն ներկեն ընկերության ապրանքանիշին համապատասխան»,- ասել է նա:
«Արմավիա» ավիաընկերությունը ստեղծվել է 1996 թվականին: 2011թ. դեկտեմբերի 12-ին լրանում է ընկերության 15 տարին: «Արմավիան» համապատասխանում է IATA միջազգային պահանջներին: Այսօրվա դրությամբ «Արմավիան» շաբաթական ավելի քան 100 չվերթ է կատարում ավելի քան 40 ուղղություններով աշխարհի 20 երկրներ: Ընկերությունն ակտիվորեն զարգացնում է իր երթուղային ցանցը` մշտապես բացելով նոր չվերթներ: Նրա ծրագրերում է դեպի ԱՄՆ նոր չվերթների բացումը, դիտարկվում է դեպի Կանադա չվերթների իրականացման հնարավորությունը: Ծրագրվում է Երևանով տարանցիկ չվերթների քանակի ակտիվ աճ:
«Արմավիան» հետևողականորեն նոր օդանավերի ձեռքբերման քաղաքականություն է վարում: Ներկայումս ընկերության օդանավերի բազան բաղկացած է Airbus, CRJ, Boeing, ինչպես նաև նոր սերնդի Սուխոյ Superjet ռուսական ինքնաթիռներից:

23 Ноябрь 2011 - 16:29 AMT
Авиапарк компании “Армавиа” пополнился новым самолетом типа Boeing 737-500. Самолет прибыл в Ереван 23 ноября, приземлившись в аэропорту “Звартноц”, и традиционно был “обмыт” водяной дугой.
Как сообщил президент компании Михаила Багдасарова, самолет является среднемагистральным, приобретен у компании Czech Airlines (Чешских авиалиний), в салоне 108 пассажирских мест. «Он пополнит авиапарк «Армавиа» и приступит к выполнению рейсов сразу после того, как его покрасят в соответствии с брендом компании», – сказал он.
Национальный авиаперевозчик Армении компания «Армавиа» была создана в 1996 году. 12 декабря 2011 года ей исполняется 15 лет.
Сегодня «Армавиа» выполняет более 100 рейсов в неделю по более чем 35 направлениям в 20 стран мира. Компания активно развивает свою маршрутную сеть, постоянно открывая новые направления полетов. В ее планах открытие новых рейсов в США, рассматривается возможность начала полетов в Канаду. Намечается активный рост числа транзитных рейсов через Ереван.
«Армавиа» последовательно проводит политику приобретения новых воздушных судов. В настоящее время парк компании состоит из самолетов Airbus, CRJ, Boeing, а также из российских самолетов нового поколения: Сухой Superjet.