«Կալդեռա Ռեսուրսիս Ինկ»-ը և «Գլոբալ Գոլդ Քորփորեյշնը» ներկայիս դատավարության նախագահող իրավարարի կողմից նոյեմբերի 17, 2011 թ. ստացել են հրաման: Հրամանում ասվում է ` արգելվում է բաժնետոմսերի և/կամ հետևյալ մասնակիցների `Հայաստանյան «Մարջան Մայնինգ Քոմփանի ՍՊԸ -ի, որին է պատկանում ՀՀ-ում Մարջան Բազմամետաղային ոսկու և արծաթի նախագծի լիցենզիան, շահառության որևէ վաճառք, փոխանցում, գրավ, զիջում, ծանրաբեռնում, և/ կամ հիփոթեք: Նույն հրամանը նաև վերաբերվում է «Մարջան – Կալդեռամայնինգ » ՍՊԸ-ի բաժնետոմսերին: Ի հավելումն` այս հրամանը վերաբերվում է նաև Մարջան նախագծի լիցենզիային:
Հրամանը հրապարակվել է այն բանից հետո, երբ հայաստանյան Տարածքային տնօրենն և ԳԳՄ Գլախավոր ֆինանսիստը ցուցմունքն են տվել: Ակնկալվում է, որ ցուցմունքները կավարտվեն, երբ լսումները շարունակվեն դեկտեմբերի 5 – 8: Սեփականության հարցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի լսումներից հետո, իսկ վնասների հետ կապված հարցերը կքննարկվեն ավելի ուշ:

Caldera Resources Inc. и Global Gold Corporation 17-го ноября получили приказ верховного арбитра в их нынешнем споре. Соглано данному приказу, запрещается продажа, передача, залог, компромисс, загрузка и/ или ипотека акций Армянской ООО “Marjan Mining Company”, которая владеет лицензией MarjanPolymetallic Gold and Silver Project в РА. Тот же приказ распространяется так же на акции ООО «Marjan-Caldera Mining». Также данный приказ распространяется на лицензию Проекта Марджан.
Приказ был опубликован после того как региональный директор и главный Финансист GGC дали показания. Ожидается, что дача свидетельских показаний завершится в течениии слушаний, которые назначены на 5 – 8 Декабря 2011 года. Решение по вопросам собственности будут вынесено вскоре после слушаний, и вопросы, касающиеся ущербов, будут рассмотрены позже.