Հայաստանի Աժ պատգամավոր Հայկ Սանոսյանը հայտարարել է, որ մտադիր է օրինագիծ ներկայացնել խորհրդարանին, որը հնարավոր կդարձնի ավիտոմսերի գների նվազեցումը 50 տոկոսով:
«Ավիաընկերությունների հետ կառավարության համագործակցության մեխանիզմը պետք է հիմնվի դոտացիոն սկզբունքի վրա,-հայտարարել է Սանոսյանը:-Օրինակ, պետությունը կարող է գների նվազման դիմաց որոշակի քանակի վառելիք տրամադրել ավիաընկերությանը»:
Ըստ պատգամավորի, դա ընդունված միջազգային պրակտիկա է, որն ապացուցել է իր շահավետությունը: «Դա կապահովի զբոսաշրջիկների հոսքի աճ, ինչն ավելի շահավետ է երկրի համար»,-հայտարարել է Հայկ Սանոսյանը

Armenian member of parliament Hayk Sanosyan said he intends to introduce a bill envisaging 50% reduction of prices for air tickets in the National Assembly.
“Cooperation mechanism between the government and airway companies must be based on a principle of subsidies. Thus, in lieu of price reduction the government may provide airway companies with fuel,” the MP said.
According to Sanosyan, the viability of the idea is proved by global experience. “If implemented, the initiative will boost tourist inflow, thus positively affecting the country’s economy,” the MP said.