Հայաստանի Աժ պատգամավոր Հայկ Սանոսյանը հայտարարել է, որ մտադիր է օրինագիծ ներկայացնել խորհրդարանին, որը հնարավոր կդարձնի ավիտոմսերի գների նվազեցումը 50 տոկոսով:
«Ավիաընկերությունների հետ կառավարության համագործակցության մեխանիզմը պետք է հիմնվի դոտացիոն սկզբունքի վրա,-հայտարարել է Սանոսյանը:-Օրինակ, պետությունը կարող է գների նվազման դիմաց որոշակի քանակի վառելիք տրամադրել ավիաընկերությանը»:
Ըստ պատգամավորի, դա ընդունված միջազգային պրակտիկա է, որն ապացուցել է իր շահավետությունը: «Դա կապահովի զբոսաշրջիկների հոսքի աճ, ինչն ավելի շահավետ է երկրի համար»,-հայտարարել է Հայկ Սանոսյանը

25 Ноябрь 2011 - 10:36 AMT
Депутат Национального Собрания Армении Айк Саносян заявил о своем намерении предложить в парламенте законопроект, по которому станет возможным снижение цен на авиабилеты до 50%.
“Механизм сотрудничества правительства с авиакомпаниями должен базироваться на дотационном принципе”, – заявил Саносян, – “Например, государство может взамен на понижение цен предоставлять авиакомпании N-ое количество топлива”.
По словам депутата, это уже известная международная практика, доказавшая свою выгодность. “Это обеспечит рост числа туристов, что более выгодно для страны”, – добавил он.