«Ես Ազգային ժողովում առաջարկեցի մտցնել փոփոխություններ հարկման մասին օրենքի մեջ, մասնավորապես, շքեղության հարկի նկատմամբ», հայտարարեց Երևանում մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Սանոսյանը:
Պատգամավորի խոսքով, բացի թանկարժեք ավտոմեքենաների հարկումից, անհրաժեշտ է մտցնել 20 տոկոս եկամտահարկ, որով կհարկվի 30 մլն դրամը գերազանցող գործարարների եկամուտը:
Այսպիսով մենք կթեթևացնենք բեռը, որը դրված է փոքր և միջին բիզնեսի վրա, կարծում է պատգամավորը: «Մենք պետք է խթանենք փոքր և միջին բիզնեսի հարկման թեթևացումը, որն այնքան էլ լավ չի զարգացած մեր երկրում»,-ասաց նա:

25 Ноябрь 2011 - 10:52 AMT
Айк Саносян: Предприниматели, зарабатывающие более 30 млнов. драм, должны платить 20%-ый подоходный налог
“Я предложил в Национальном Собрании РА внести поправки в закон о налогообложении, в частности, относительно налога на роскошь”, – заявил на пресс-конференции в Ереване депутат НС Айк Саносян.
По словам депутата, кроме налогообложения дорогих машин, необходимо внести 20%-ый подоходный налог, которым будет облагаться прибыль предпринимателей, превышающая сумму в 30 млн. драмов.
Этим самым мы облегчим груз, возложенный на средний и малый бизнес, считает депутат. “Мы должны стимулировать облегчение налогообложения малого и среднего бизнеса, который не столь хорошо развит в нашей стране”, – резюмировал он.