«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Մարատ Խակովն այսօր անց էր կացրել խորհրդակցություն «Կարմիր Բլուր» կայարանով կոնտեյներային փոխադրումների ծավալների մեծացման հարցով:
Խորհրդակցությանը ներկա էին Ընկերության Ֆիրմային ճանապարհային սպասարկման կենտրոնի պետ Ռոբերտ Եփրեմյանը, Ավտոմատացման, հեռուստամեխանիկայի և կապի ծառայույան պետ Արսեն Խաչատրյանը, Ենթակառուցվածքի ծառայության պետի տեղակալ Աշոտ Ունուսյանը, «Ապավեն» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Ղազարյանը և նույն ընկերության գործադիր տնօրեն Գագիկ Աղաջանյանը:
Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները քննարկեցին «Կարմիր Բլուր» կայարանի տեխնոլոգիական հնարավորությունների ընդլայման, կոնտեյներային փոխադրումների մեծացման ուղիները, կայարանում 35 և 50-ֆութանոց ամբարձիչ կռունկների տեղադրման ընթացքը: Այս կռունկները թույլ կտան կոնտեյների հետ աշխատել տերմինալի ամբողջ տարածքում:
«Հաջորդ տարին ՀԿԵ-ում հայտարարված է կոնտեյներային փոխադրումների տարի»,- նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:

25 Ноябрь 2011 - 12:44 AMT
Руководство ЮКЖД и грузоперевозочные компании обсудили возможности увеличения объема контейнерных перевозок
Первый заместитель генерального директора ЗАО «ЮКЖД» Марат Хаков провел сегодня совещание по вопросам наращивания объемов контейнерных перевозок через станцию «Кармир Блур».
В совещании приняли участие начальник Дорожного центра фирменного транспортного обслуживания Роберт Епремян, начальник Службы автоматики, телемеханики и связи Арсен Хачатрян, замначальника Службы инфраструктуры Ашот Унусян, а также генеральный директор экспедиторской компании «Апавен» Арсен Казарян и исполнительный директор данной компании Гагик Агаджанян.
Во время совещания его участники обсудили пути расширения технологических возможностей станции «Кармир Блур», возможность увеличения объема контейнерных перевозок, процесс установки на станции 35-ти и 50-тонных кранов, которые позволят работать с контейнерами по всему периметру терминала.
«Следующий год на ЮКЖД объявлен годом контейнерных перевозок», – отмечается в сообщении пресс-службы компании.