Նոյեմբերի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,4 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 383 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 383 դրամ:
Նոյեմբերի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 383.17 դրամ` նոյեմբերի 25-ի համեմատ նվազելով 0.25 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.60 դրամ` ավելանալով 3.84 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.13 կետով` կազմելով 12.25 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,4 млн. по среднему курсу 383 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 383 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 ноября составил 383,17 драма, сократившись по сравнению с 25 ноября на 0.25 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,60 драма, увеличившись на 3.84 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.13 – до 12,25 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.