Հայաստանի բանկային համակարգում, որտեղ գործում է 21 բանկ, դեմ չեն նոր խաղացողների մուտքին: «Մենք շատ հանգիստ ենք վերաբերվում նոր խաղացողների հայտնվելուն, մեր դռները միշտ բաց են»,-լրագրողների հետ զրույցում նոյեմբերի 30-ին հայտարարել է ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը:
Կենտրոնական բանկի նախագահի նոյեմբերի 16-ի թիվ 1/1292Ա որոշման համաձայն Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցվել է «Ռիետումու Բանկա» (Rietumu Banka) ԲԲԸ-ի ներկայացուցչությունը:
Rietumu Banka-ն Բալթիայի խոշորագույն բանկերից է, որը մասնագիտացած է բիզնեսի ու մասնավոր կարողությունների սպասարկման վրա: Բանկն ակտիվորեն աշխատում է միջազգային շուկայում և տրամադրում է ֆինանսական բոլոր տեսակի ծառայություններ հաճախորդներին ինչպես Բալթիայում, այնպես էլ Ռուսաստանում, Բելառուսում, Ուկրաինայում, Եվրոպայի այլ երկրներում և այլ տարածաշրջաններում:
Rietumu Banka-ն Լատվիայի ամենաառաջին մասնավոր բանկերից է, ունի 15 տարվա աշխատանքի փորձ Բալթիայի երկրներում, ԱՊՀ-ում, Եվրոպայում, ներկայացուցչություններ ունի Ռուսաստանում, Բելառուսում, Ուկրաինայում, Ղազախստանում, Ֆրանսիայում, Ռումինիայում:
Բանկը նաև ծառայություններ է տրամադրում տարածաշրջանային ու միջազգային բիզնեսի զարգացման համար՝ ժամանակակից բանկային տեխնոլոգիաների կիրառմամբ ու ներառելով բարձրակարգ մասնագետների:

30 Ноябрь 2011 - 10:58 AMT
В банковской системе Армении, где действует 21 коммерческий банк, не против прихода нового игрока. «Мы очень спокойно относимся к приходу нового игрока, наши двери всегда открыты», – заявил в беседе с журналистами 30 ноября генеральный исполнительный директор ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK Степан Гишян.
Согласно решению председателя Центрального банка Армении Артура Джавадяна N16 1/1292 А, на территории республики зарегистрировано представительство акционерного общества «Риетуму Банка».
По его словам, конкуренция в банковской системе Армении достаточно напряжена. «Жизнь действующих банков уже трудна, а новички пусть думают», – добавил он.
Rietumu – один из крупнейших банков Балтии, специализирующийся на обслуживании бизнеса и частных состояний. Банк широко работает на международных рынках и предоставляет полный спектр финансового сервиса своим клиентам, как в Балтии, так и в России, Беларуси, Украине, в странах Европы и других регионах.
Rietumu также является одним из первых частных банков Латвии, имеет опыт более 15 лет работы в странах Балтии, СНГ и Европы, имеет представительства в России, Беларуси, Украине, Казахстане, Франции, Румынии. Банк предоставляет полный комплекс сервиса для обслуживания регионального и международного бизнеса с использование современных банковских технологий и высокопрофессиональной команды специалистов.