2011 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 9.8% -ով կամ 61.3 մլրդ դրամ կազմելով 689.6 մլրդ դրամ և 81.5%-ով ապահովելով ՀՀ կառավարության տարեկան ծրագիրը:
Նույն ժամանակահատվածում պետական բյուջեի ծախսերը կազմել են ավելի քան 719 մլրդ դրամ, ինչը կազմում է կառավարության տարեկան ծրագրի 76.2% կատարողական: 2011 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում պետական բյուջեի ծախսերն աճել են 7.4%-ով կամ 49.6 մլրդ դրամով:
2011 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է շուրջ 29.4 մլրդ դրամ պակասուրդով` կազմելով տարեկան ծրագրով նախատեսված 97.7 մլրդ դրամի ընդամենը 30.1%-ը: Նշենք, որ նշված ցուցանիշը հիմնականում պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ տարեկան ծրագրով նախատեսված պետական բյուջեի ազատ միջոցներից 62.6 մլրդ դրամ օգտագործելու փոխարեն օգտագործվել է ընդամենը 17.6 մլրդ դրամ:
Անցած ժամանակահատվածում պետական բյուջեի պակասուրդի ներքին ֆինանսավորումը կազմել է 35.7 մլրդ դրամ, արտաքին ֆինանսավորումը` 6.4 մլրդ դրամ:

Доходы государственного бюджета Армении в январе-октябре 2011 года по сравнению с тем же периодом 2010 года выросли на 9,8%, или 61,3 млрд драмов и составили порядка 689,6 млрд драмов, обеспечив 81,5% предусмотренной госпрограммы.
Расходы государственного бюджета Армении в январе-октябре составили 719 млрд драмов, что составляет 76,2% от показателя запланированного госпрограммой. Согласно данным Минфина, по сравнению с январем-октябрем прошлого года расходы госбюджета увеличились на 7,4% или 49,6 млрд драмов.
Государственный бюджет Армении в январе-октябре 2011 года был выполнен с дефицитом в 29,4 млрд драмов, составив 30,1% от запланированного на отчетный период дефицита в 97,7 млрд драмов. Отклонение в основном обусловлено тем, что из запланированных программой на 2011 год свободных средств бюджета в размере 62,6 млрд. драмов было использовано лишь 17,6 млрд. драмов.
За указанный период на финансирование дефицита из внутренних источников было направлено 35,7 млрд драмов, а из внешних – 6,4 млрд драмов.