2011թ. հունվար-հոկտեմբերին Հայաստանում արտադրվել է 11157,8 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 16,2 տոկոսով ավելի է 2010-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (9601,8 հազար լիտր): Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 6124,5 լիտր օղի, ինչը քիչ է 2010-ի հունվար- հոկտեմբերի ցուցանիշից 24,2 տոկոսով: Բացի դրանից, հունվար- հոկտեմբերին արտադրվել է 4544,8 հազար լիտր գինի 2010-ի 4180,2 հազար լիտրի փոխարեն (8,7 տոկոս աճ):
Հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 13333,4 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 4,8 տոկոսով քիչ է, քան 2010-ի հունվար-հոկտեմբերին` 14000,9 հազար լիտր: Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 15,9 տոկոսով` կազմելով 323,8 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2011-ին ավելացել է 5,3 տոկոսով` կազմելով 30667,8 հազար լիտր:

2 Декабрь 2011 - 11:46 AMT
В январе-октябре 2011 года в Армении было произведено 11157,8 тыс. литров коньяка, что на 16,2% больше показателя аналогичного периода 2010 года (9601,8 тыс. литров). Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 6124,5 тыс. литров водки, что меньше показателя января-октября 2010 года на 24,2%. Кроме того, в январе-октябре 2011 года было произведено 4544,8 тыс. литров вина, против 4180,2 тыс. литров в 2010 году (рост на 8,7%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 13333,4 тыс. литров пива, что на 4,8% меньше, чем в январе-октябре 2010 года – 14000,9 тыс. литров. Производство шампанских вин увеличилось на 15,9%, составив 323,8 тыс. литров.