«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մասնակցել է «Աշխատանքի տոնավաճառին», որի նպատակն էր ցանկացողներին ծանոթացնել ներկայումս Հայաստանի մայրաքաղաքի ընկերություններում և կազմակերպություններում առկա թափուր տեղերին: Այդ օրը բոլորին հնարավորություն ընձեռվեց առցանց աշխատանքի հայտ ներկայացնել բանկում, որի արդյունքում ստացվեց 250-ից ավել հայտ` հիմնականում բուհերի ուսանողների և բանկային աշխատողների կողմից: Թափուր աշխատատեղերի ցուցակում բանկի կողմից առաջարկվել է վարկավորման վարչության, ինչպես նաև ռեֆերենտի և ցրիչի հաստիքներ:
«Աշխատանքի տոնավաճառը» տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 2-ին Երևանի «Կոնգրես» հյուրանոցում: Տոնավաճառին մասնակցել է Հայաստանի ավելի քան 300 կազմակերպություն և ձեռնարկություն, այդ թվում` բանկեր, սննդարդյունաբերության ձեռնարկություններ, հեռահաղորդակցական ընկերություններ, ինչպես նաև միջազգային հյուրանոցային համալիրներ:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի ֆինանսական շուկայում գործում է 1998 թվականից: Բանկը հանդիսանում է Ռուսաստանի և Արևելյան Եվրոպայի խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկի» դուստր ձեռնարկությունը:

5 Декабрь 2011 - 12:48 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» принял участие в «Ярмарке вакансий», целью которой было ознакомить всех желающих с вакансиями, имеющимися на данный момент в фирмах и организациях столицы Армении. «В этот день каждый желающий мог on-line оставить свою заявку на работу в нашем банке, с такими заявками в банк обратилось более 250 кандидатов», – говорится в сообщении пресс-службы банка. В большинстве, это студенты вузов и банковские работники. В списке вакансий банк предложил несколько мест для сотрудников Управления кредитования, а также места референта и курьера.
«Ярмарка вакансий» прошла 2 декабря в Ереване, в ней приняли участие более 30 организаций и предприятий Армении, среди которых: банки, предприятия пищевой промышленности, телекоммуникационные компании, а также международные гостиничные комплексы.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» функционирует на финансовом рынке Армении с 1998 года. Банк является дочерней структурой российского «Газпромбанка», одного из крупнейших банков России и Восточной Европы.