Դեկտեմբերի 12-19-ը «ՏաԹևեր» ճոպանուղին ուղևորափոխադրումներ չի իրականացնելու` պայմանավորված շահագործման աշնանային ռեժիմից ձմեռայինին անցմամբ: Ինչպես ասվում է ճոպանուղու տնօրեն Տիգրան Ղազարյանի հաղորդագրության մեջ, վերոհիշյալ ժամանակահատվածում «ՏաԹևեր» ճոպանուղու կառավարման էլեկտրոնային և մեխանիկական համակարգերը հարմարացվելու են Սյունիքի մարզի եղանակային փոփոխություններին. Ելնելով եղանակային պայմանների փոփոխություններից (քամիներ, օդի հարաբերական խոնավություն և այլն) իրականացվելու են կառավարման համակարգերի եղանակային ռեժիմների փոփոխություններ:
Նշված ժամանակահատվածում շվեյցարական «Գարավենտա-Դոպելմայեր» ընկերության մասնագետների կողմից իրականացվելու են նաև ճոպանուղու տարեկան տեխնիկական զննման և սպասարկման աշխատանքներ:

В связи с переходом на зимний режим самая длинная в мире подвесная реверсивная канатная дорога «Крылья Татева», расположенная на юге Армении, с 12 до 19 декабря приостанавливает обслуживание пассажиров.
Как отмечается в сообщении директора канатной дороги Тиграна Казаряна, электронные и механические системы управления канатной дорогой будут приспособлены под погодные условия Сюникской области.
За этот период специалисты шведско-австрийской компании Garaventa Doppelmayer проведут ежегодный технический осмотр канатной дороги.