Դեկտեմբերի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 384.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 384.5 դրամ:
Դեկտեմբերի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 383.24 դրամ` դեկտեմբերի 5-ի համեմատ ավելանալով 1.03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 512.39 դրամ` նվազելով 1.91 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.06 կետով` կազմելով 12.32 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 4,7 млн. по среднему курсу 384,5 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 384,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 декабря составил 383,24 драма, увеличившись по сравнению со 5 декабря на 1.03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,39 драма, сократившись на 1.91 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.06 – до 12,32 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.