2011թ հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով ընդունվել են դրամական միջոցներ, որոնց ընդհանուր քանակը 1 559.9 մլն դոլար է: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուն, տվյալ ցուցանիշը աճել է 2010թ նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ 23,1% կամ 292.6 մլն դոլարով:
Բացի այդ, հաշվետու ժամանակահատվածում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը աճել է 12.2%՝ կազմելով 650.7 մլն դոլար, 2010թ հունվար-հոկտեմբեր ամիսների 580 մլն դոլարի փոխարեն: Զուտ դրամական ներհոսքը հունվար- հոկտեմբեր ամիսներին աճել է 32.3%-ով և կազմել 909.2 մլն դոլար՝ 2010-ի նույն ժամանակահատվածի 687.2 մլն դոլարի փոխարեն:
Ընդ որում, զւոտ ներհոսքի ամենամեծ ծավալը՝ 938.7 մլն դոլար, ստացվել է Ռուսաստանից, հաջորդում է Ղազախստանը՝ 16,6 մլն դոլար, Ուկրաինան՝ 1,4 մլն դոլար, ԱՄՆ-ն՝ 467 հազար դոլար:

7 Декабрь 2011 - 12:24 AMT
В январе-октябре 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $1 559,9 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 23,1% или на $292,6 млн.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 12,2%, составив $650,7 млн против $580 млн в январе-октябре 2010 года. Чистый приток поступлений в январе-октябре увеличился на 32,3% и составил $909,2 млн против $687,2 млн в январе-октябре 2010 года.
При этом самый большой объем чистых поступлений был осуществлен из России – $938,7 млн, далее следует Казахстан – $16,6 млн, Украина – $1,4 млн и США – $467 тыс.