Հայաստանի ֆինանսների նախարարությունում դեկտեմբերի 1-ին և 2-ին անցկացված հաշվապահների որակավորման քննության արդյունքների համաձայն, դեկտեմբերի 1-ին հրավիրված 23 դիմորդներից քննությանը մասնակցել են 16 դիմորդ, որոնցից որակավորման վկայական է շնորհվել 10-ին: Իսկ որակավորման երկրորդ` դեկտեմբերի 2-ին անցկացված քննության արդյունքներով 14 դիմորդներից որակավորվել են 4-ը:
Ընդհանուր առմամբ, 2011 թվականի ընթացքում անցկացված 19 քննության արդյունքներով 152 դիմորդի տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում 2011թ. դեկտեմբերի 6-ի դրությամբ որակավորման վկայական ունի 489 հաշվապահ, հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:

По результатам очередного экзамена по квалификации бухгалтеров, проведенного в Министерстве финансов Армении, 1 декабря 10 бухгалтеров получили соответствующие сертификаты. Всего на экзамен было приглашено 23 претендента, из которых только 16 приняли участие в экзамене, а по итогам экзамена 2 декабря соответствующие сертификаты получили 4 бухгалтера
В общей сложности в 2011 году было проведено 19 экзаменов, в результате чего квалификационные свидетельства получили 152 человека.
По состоянию на 6 декабря 2011 года сертификаты соответствия в Армении имеют 489 бухгалтеров, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.