Դեկտեմբերի 9-ին Երևանում տեղի է ունեցել «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի «Կոմիտաս» մասնաճյուղի նոր մասնաշենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Մասնաճյուղը կգործի նոր հասցեում՝ Կոմիտասի պողոտա, 12շենք, հ. 102 տարածքում, նախկին Կոմիտաս 58-ի փոխարեն: Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը, նախկին մասնաճյուղը չէր համապատասխանում հաստատված կորպորատիվ պահանջներին, ինչպես տարածքով, այնպես էլ հագեցվածությամբ, ոճով ու դիզայնով: «Նոր մասնաճյուղը թույլ կտա ընդլայնել վարկավորման ծառայությունները, համալրել սպասարկող անձնակազմը, տրամադրել ավանդային խցիկների ծառայություն, ինչպես նաև բոլոր այն ծառայությունները, որոնք տրամադրվում են գլխամասային մասնաճյուղում»,-հավելել է նա:
Անդրադառնալով Ամերիաբանկի մասնաճյուղերի ցանցի ընդլայնմանը՝ բանկի ղեկավարը հայտնել է, որ 2012թ. նախատեսվում է բացել ևս 2-ը՝ Գարեգին Նժդեհի հրապարակում, որտեղ արդեն սկսվել են վերանորոգման աշխատանքները՝ բացումը նախատեսվում է մարտին, ինչպես նաև Գյումրիում:
«Կոմիտաս» մասնաճյուղն ունի զարգացման եռամյա ռազմավարություն, որը ներկայացվել է ԿԲ: Այդ առնչությամբ մանրածախ բանկինգի գծով տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը հավելել է, որ բանկի մասնաճյուղերը շեշտը դնելու են մանրածախ բիզնեսի զարգացման վրա, այդ թվում նաև «Կոմիտաս» մասնաճյուղը: «Մանրածախի ավելացման գլխավոր խթաններից մեկը հաճախորդների պահանջներին համապատասխանող մասնաճյուղերի արդիական ցանցի առկայությունն է»,-ասել է նա:

9 декабря в Ереване состоялась официальная церемония открытия нового офиса филиала «Комитас» ЗАО «Америабанк», который отныне будет работать по адресу пр. Комитаса 12 вместо прежнего офиса, расположенного по адресу пр. Комитаса 58. Как сообщил в беседе с журналистами председатель директората – генеральный директор ЗАО “Америабанк” Артак Анесян, прежний офис, перешедший к «Америабанку» в результате слияния с «Каскад банком» не соответствовал установленным корпоративным требованиям, как по размерам территории, так и по своему оснащению, стилю и дизайну. «Новый офис позволит расширить предоставление услуг по кредитованию, увеличить число обслуживающего персонала, предоставлять услугу депозитных ячеек, а также все те услуги, которые предоставляются в головном офисе банка», – добавил он.
Говоря о расширении филиальной сети «Америабанка», его глава сообщил, что в 2012 году планируется открытие еще двух – на площади Гарегина Нжде, где уже начаты ремонтные работы, а открытие запланировано на март следующего года, а также в городе Гюмри.
Новый офис филиала «Комитас» имеет трехлетнюю стратегию развития, которая представлена в Центральный банк Армении.
В связи с этим директор розничного банкинга Вазрик Секоян добавил, что филиалы банка будут делать упор на развитие розничного бизнеса, в том числе и филиал «Комитас». «Одним из главных стимулов увеличения розницы и ее возможностей – это современная и приспособленная к потребностям клиентов сеть филиалов», – подчеркнул он.