Դեկտեմբերի 9-ին Երևանում տեղի է ունեցել «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի «Կոմիտաս» մասնաճյուղի նոր մասնաշենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Մասնաճյուղը կգործի նոր հասցեում՝ Կոմիտասի պողոտա, 12շենք, հ. 102 տարածքում, նախկին Կոմիտաս 58-ի փոխարեն: Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը, նախկին մասնաճյուղը չէր համապատասխանում հաստատված կորպորատիվ պահանջներին, ինչպես տարածքով, այնպես էլ հագեցվածությամբ, ոճով ու դիզայնով: «Նոր մասնաճյուղը թույլ կտա ընդլայնել վարկավորման ծառայությունները, համալրել սպասարկող անձնակազմը, տրամադրել ավանդային խցիկների ծառայություն, ինչպես նաև բոլոր այն ծառայությունները, որոնք տրամադրվում են գլխամասային մասնաճյուղում»,-հավելել է նա:
Անդրադառնալով Ամերիաբանկի մասնաճյուղերի ցանցի ընդլայնմանը՝ բանկի ղեկավարը հայտնել է, որ 2012թ. նախատեսվում է բացել ևս 2-ը՝ Գարեգին Նժդեհի հրապարակում, որտեղ արդեն սկսվել են վերանորոգման աշխատանքները՝ բացումը նախատեսվում է մարտին, ինչպես նաև Գյումրիում:
«Կոմիտաս» մասնաճյուղն ունի զարգացման եռամյա ռազմավարություն, որը ներկայացվել է ԿԲ: Այդ առնչությամբ մանրածախ բանկինգի գծով տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը հավելել է, որ բանկի մասնաճյուղերը շեշտը դնելու են մանրածախ բիզնեսի զարգացման վրա, այդ թվում նաև «Կոմիտաս» մասնաճյուղը: «Մանրածախի ավելացման գլխավոր խթաններից մեկը հաճախորդների պահանջներին համապատասխանող մասնաճյուղերի արդիական ցանցի առկայությունն է»,-ասել է նա:

On December 9, Yerevan hosted opening ceremony of a new office of Ameriabank Komitas branch, which will henceforth operate at Komitas 12, at the place of the previous one at Komitas 58, Yerevan.
“The new office will expand credit services, increase the number of customer service employees, and provide all the services as in the head office,” CEO of the bank said.
Dwelling on the expansion of Ameriabank branch network, Artak Anesyan noted that 2012 envisages opening of two more offices at Garegin Njdeh square, Yerevan, and in Gyumri.
The new Komitas office has a three-year development strategy, provided by the Central Bank of Armenia.
Retail banking director Vazrik Sekoyan, in turn, noted that the bank subsidiaries including the Komitas one, will focus on the development of retail business. Within a month since the opening of the new office clients will be allowed a range of benefits including discounts for recently introduced mortgage products, bank cards and accounts.