Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) նախագահ Արտակ Շաբոյանը դեկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Արցախի Հանրապետություն:
Ինչպես նշվում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի և ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի և աշխատակազմի հետ:
Դեռևս նախորդ տարի կնքված համագործակցության հուշագրի համաձայն, կողմերը համագործակցում են ՀՀ-ում և ԼՂՀ-ում մրցակցային միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերի իրականացման շուրջ:
ՏՄՊՊՀ պատվիրակության կազմում են նաև Հանձնաժողովի անդամ Սլավա Պետրոսյանը և աշխատակազմի ղեկավար Տիգրան Խեչոյանը:

Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Артак Шабоян 12 декабря с рабочим визитом посетит Республику Арцах.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ГКЗЭК, в ходе визита он встретится с президентом НКР Бако Саакяном, премьером НКР Араиком Арутюняном, а также со своим коллегой и администрацией Комиссии по регулированию экономической конкуренции и общественных услуг.
Еще в прошлом году антимонопольные органы РА и НКР подписали меморандум о сотрудничестве с целью реализации шагов для улучшения конкурентной среды.