Դեկտեմբերի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 359.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 381.69 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 12-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.67 դրամ` դեկտեմբերի 9-ի համեմատ նվազելով 0.45 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 507.38 դրամ է` նվազելով 3.86 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 12.14 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 5,4 млн. по среднему курсу 381,82 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 381,69 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 декабря составил 382,67 драма, сократившись по сравнению со 9 декабря на 0.45 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 507,38 драма, сократившись на 3.86 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.01 – до 12,14 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.