Հայաստանի կառավարությունը դեկտեմբերի 15 նիստում թույլատրել է հետաձգել ներդրումային «ԱՏԼԱՍ ԹՌՉՆԱԲՈՒԾԱԿԱՆ ՖԱԲՐԻԿԱ» ՓԲ հաշվարկված ԱԱՀ-ի գումարների վճարման ժամկետը մինչև երեք տարի ժամկետով: Ինչպես հայտնել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, սա հերթական՝ 21-րդ ներդրումային ծրագիրն է, որին աջակցում է կառավարությունը: Նրա խոսքով, ընկերությունը մտադիր է ներդնել մոտավորապես 850 մլն դրամ, որոնցից 340 մլն՝ անհրաժեշտ սարքավորումների ներկրման համար:
«ԱՏԼԱՍ ԹՌՉՆԱԲՈՒԾԱԿԱՆ ՖԱԲՐԻԿԱ» ՓԲ ընկերությունը ներդրումային ծրագրի շրջանակներում` ք. Երևան, Նուբարաշեն համայնքում նախատեսում է հիմնել մսատու հավերի աճեցման և մորթման, ինչպես նաև կերի պատրաստման արտադրամաս: Ընկերությունը նախատեսում է սկզբնական ժամանակահատվածում առկա 13 գոմերից օգտագործել միայն 5, որի միջոցով հնարավոր կլինի աճեցնել մոտ 150 հազար ճուտ 1.5 ամսում:
Այս առնչությամբ նախարարը հավելել է, որ ընդհանուր առմամբ, վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում ներդրումների ընդհանուր ծավալը համարժեք ծրագրերում, որոնց աջակցում է կառավարությունը, կկազմի 82.4 մլրդ դրամ, ընդ որում, ստեղծվելու են մոտավորապես 2000-ից ավելի նոր աշխատատեղեր:

15 Декабрь 2011 - 10:02 AMT
Правительство Армении на заседании 15 декабря разрешило компании ЗАО «Птицефабрика Атлас» продлить сроки уплаты НДС в рамках инвестиционной программы на более чем 300 млн. драмов.
Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, это очередная – 21 инвестиционная программа, которой содействует правительство. По его словам, компания намерена инвестировать порядка 850 млн. драмов, из которых 340 млн. драмов будет направлено на импорт необходимого оборудования.
ЗАО «Птицефабрика Атлас» планирует в административном районе Еревана – Нубарашен, основать производство по выращиванию кур мясных пород, их забоя, а также производства корма. На первом этапе компания будет использовать 5 из 13 имеющихся подразделений, что позволит производить 150 тыс. птенцов за 1,5 месяца.
В связи с этим глава министерства добавил, что в общей сложности за поселение год-полтора общий объем инвестиций в аналогичные программы, которым содействует правительство, составит 82,4 млрд. драмов, при этом будет создано порядка новых более 2000 рабочих мест.