Դեկտեմբերի 12-16-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 95,807,867 ԱՄՆ դոլար 381.74 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 98,658,809 ԱՄՆ դոլար 382.98 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,790,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 382.2 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 382.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 38.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

16 Декабрь 2011 - 14:06 AMT
С 12 по 16 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 95,807,867 долларов США по 381.74 драма/1 доллар США и продано 98,658,809 долларов США по 382.98 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,790,000 долларов США по 382.2 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,250,000 долларов США по 382.91 драма/1 доллар США.
С 5 по 11 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29,2 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 38,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.