Այն օրից, ինչ Արտակ Շաբոյանը գլխավորում է Հայաստանի տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը, նա իր ուշադրությունն ուղղել է ապրանքների մակնշմանը: «Այդ ժամանկվանից ես հասկացա, որ ապրանքների մակնշումն ու քաղաքացիներին հավաստի տեղեկատվության փոխանցումը, կարևոր նշանակություն ունեն, քանի որ տնտեսվարող սուբյեկտները օգտվում են քաղաքացիների անիրազեկությունից և իրացնում են իրենց ապրանքը»,-դեկտեմբերի 19 Երևանում լրագրողներին է ասել նա:
Ավելին, Արտակ Շաբոյանն իր ընտանիքի անդամներից պահանջում է ծայրահեղ ուշադիր լինել գնումների ժամանակ: Այնուամենայնիվ, որքան էլ տարօրինակ է, իրեն չեն հանդիպել ժամկետանց ապրանքներ, սակայն ընտանիքի անդամները հանդիպել են այդ խնդրին:
ՏՄՊՊՀ նախագահը հանրությանը կոչ է արել ավելի ակտիվ լինել և իրենց բողոքներն ուղղել Հանձնաժողովի 544004 «թեժ գծին», էլեկտրոնային կամ գրավոր տեսքով:

19 Декабрь 2011 - 08:59 AMT
С того дня, как Артак Шабоян возглавил Государственную комиссию по защите экономической конкуренции Армении, он обращает особое внимание на маркировку товара. «С этого времени я понял, что маркировка товара и предоставление достоверной информации гражданам, имеет очень важное значение, поскольку хозсубъекты пользуются неграмотностью потребителей и реализуют свою продукцию», – сказал он журналистам 19 декабря в Ереване.
Более того, Артак Шабоян требует у членов своей семьи быть предельно внимательными при покупках. Тем не менее, как ни странно, ему не попадались просроченные товары, но вот члены семьи сталкивались с такой проблемой. Глава ГКЗЭК призвал общественность быть более активной и направлять свои жалобы в Комиссию по «горячей линии» – 544004, в электронном и письменном формате.