Դեկտեմբերի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 9,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 382.29 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 382 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 19-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքըկազմել է 381.95 դրամ` դեկտեմբերի 16-ի համեմատ նվազելով 0.28 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 497.60 դրամ ` նվազելով 0.56 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք նվազել է 0.09 կետով` կազմելով 11.93դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 9,5 млн. по среднему курсу 382,29 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 382 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 декабря составил 381.95 драма, сократившись по сравнению со 16 декабря на 0.28 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,60 драма, сократившись на 0.56 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.09 – до 11,93 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.