Հայաստանում 2011 թվականի նոյեմբերին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 6,3 տոկոսով` կազմելով 114 766 դրամ: Ընդ որում, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը աճել է 0,8 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2011թ. նոյեմբերին աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 5,8 տոկոսով` կազմելով 92 006 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 0,7 տոկոս:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 6,4 տոկոս` հասնելով 141 373 դրամի: Ամսական կտրվածքով այդ աճը կազմել է 0,9 տոկոս:

Average monthly salary totaled AMD 114 766 in Armenia in November 2011 increasing by 6,3%, as compared with the same period in 2010.
As the RA National Statistical Service reported, 0,8% increase was observed in November compared to October 2011.
5,8% and 6,4% growth was recorded in salaries of budgetary and private organizations against 2010 results, totaling AMD 92 006 and AMD 141 373 respectively.
A growth of 0,7% and 0,9% was noted in salaries of budgetary and private organizations in November against October results.