Հայաստանում 2011 թվականի նոյեմբերին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 6,3 տոկոսով` կազմելով 114 766 դրամ: Ընդ որում, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը աճել է 0,8 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2011թ. նոյեմբերին աշխատավարձը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 5,8 տոկոսով` կազմելով 92 006 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 0,7 տոկոս:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 6,4 տոկոս` հասնելով 141 373 դրամի: Ամսական կտրվածքով այդ աճը կազմել է 0,9 տոկոս:

20 Декабрь 2011 - 13:14 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в ноябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 6,3%, составив 114 766 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты вырос на 0,8%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в ноябре 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года увеличилась на 5,8%, составив 92 006 драмов, а вот в месячном разрезе рост составил 0,7%.
В негосударственных организациях рост зарплаты составил 6,4% – до 141 373 драма, при этом в ноябре по сравнению с октябрем текущего года был зафиксирован рост на уровне 0,9%.