ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի դեկտեմբերի 21-ի նիստում քննարկվել է «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության 2012-2014 թվականների ներդրումային ծրագրին համաձայնություն տալու մասին հարցը, ասվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Հանձնաժողովը համաձայնություն է տվել գազափոխադրման և գազաբաշխման ցանցերի վերակառուցման, արդիականացման, հուսալիության և անվտանգության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված, «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության 2012-2014 թվականների ներդրումային ծրագրին` 11, 94 մլրդ դրամ ծավալով (առանց ԱԱՀ), որից 2012 թվականին՝ 3, 25 մլրդ դրամ, 2013-ին՝ 4,19 մլրդ դրամ, իսկ 2014-ին՝ 4,5 մլրդ դրամ:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում են նաև միջոցառումներ, ուղղված Սևանի մակարդակի բարձրացմանը, Աբովյանի ստորգետնյա գազի պահուստարանի ընդլայնմանն ու արդիականացմանը:

Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила на заседании 21 декабря представленную ЗАО «АрмРосгазпром» инвестиционную программу на 2012-2014 годы стоимостью более 11,94 млрд. драмов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы КРОУ, в 2012 году компания планирует вложить почти 3,25 млрд. драмов, в 2013 году – около 4,19 млрд. драмов, а в 2014 году – свыше 4,5 млрд. драмов.
В рамках этой программы предусматривается, в частности, реконструкция системы газораспределения и системы транспортировки газа, а также будут осуществлены мероприятия, направленные на повышение уровня воды озера Севан, модернизацию и расширение Абовянского подземного газохранилища.
Что же касается инвестиций, направленных на подключение новых гахопотребителей, то в предстоящие три года «АрмРосгазпром» направить 490 млн. драмов.