Դեկտեմբերի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5.5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 383.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 383.01 դրամ:
Դեկտեմբերի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.43 դրամ` դեկտեմբերի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.07 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502.86 դրամ` ավելանալով 2.62 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքմ ավելացել է 0.18 կետով` կազմելով 12.11 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 5,5 млн. по среднему курсу 383,01 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 383,01 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 декабря составил 382,43 драма, увеличившись по сравнению со 20 декабря на 0.07 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,86 драма, увеличившись на 2.62 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.18 – до 12,11 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.