2011 թվականի դեկտեմբերին «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն Հայ-Կանադական Առևտրաարդյունաբերական Պալատի բարձր հեղինակություն վայելող կորպորատիվ անդամ է դարձել, ինչի կապակցությամբ հայկական կոմբանկին հավաստագիր է շնորհվել:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, հավաստագրի հանձնման արարողության ժամանակ Հայ-Կանադական Առևտրարդյունաբերական Պալատի նախագահ պարոն Ազատ Վարդանյանը նշեց, որ ավելի քան 1 տարի է, ինչ «Անելիք Բանկն» անդամակցում է Հայ-Կանադական Առևտրաարդյունաբերական Պալատին` 2010 թվականի հոկտեմբերի 15-ից, որի հիմնական նպատակն է գործարար կայուն կապեր հաստատել Հայաստանի և Կանադայի գործարարների միջև, ինչը 2 երկրների գործարարներին թույլ է տալիս փոխշահավետ գործունեություն ծավալել Հայաստանում և Կանադայում և ավելի լավ ճանաչել միմյանց: Նրա խոսքով` անդամակցության ընթացքում «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի կողմից կատարված արդյունավետ աշխատանքը կարևոր դեր Է խաղացել Պալատի կայացման և զարգացման գործում, ինչի համար էլ «Անելիք Բանկ»-ին շնորհվում է ՀԿԱՊ բարձր հեղինակություն վայելող կորպորատիվ անդամի կոչում իր բոլոր իրավունքներով և առավելություններով:
«Մենք վստահ ենք, որ հետագա մեր համագործակցությունը կլինի էլ ավելի արդյունավետ և փոխշահավետ: Այս հավաստագիրը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Բանկի և Պալատի միջև հաստատված փախհարաբերությունների կարևորությունը»,- ասաց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի Վարչության նախագահ պարոն Սամվել Ճզմաչյանը:

ЗАО «Банк Анелик» стал авторитетным корпоративным членом Армяно-Канадской Торгово-промышленной палаты, в связи с чем армянскому комбанку присужден соответствующий сертификат.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, президент Армяно-Канадской Торгово-промышленной палаты (АКТПП) Азат Варданян во время церемонии вручения сертификата отметил, что уже более одного года как «Банк Анелик» является членом АКТПП – с 15 октября 2010 года. По его словам, за период сотрудничества эффективная работы банка Анелик сыграла важную роль в становлении и развитии палаты и налаживания армяно-канадских отношений, за что банку было присвоено звание авторитетного корпоративного члена.
«Мы уверены, что наше сотрудничество будет еще более эффективным и взаимовыгодным. Данный сертификат еще раз подчеркивает важность взаимоотношений между банком и Палатой», – сказал председатель правления «Банка Анелик» Самвел Чзмачян.