Ամանորի նախօրեին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական նվերը մատուցեց ավանդատուներին: Դեկտեմբերից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում բարձրացվել են բանկում գործող բոլոր ավանդատեսակների տոկոսադրույքները: Ավանդները ընդունվելու են հետևյալ պայմաններով`մինչև 13% դրամային ավանդների համար, մինչև 9% ԱՄՆ դոլարով ավանդների համար և մինչև 6.25% եվրոյով ավանդների համար: Ներկա պահին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է 6 ավանդատեսակ` ավանդատուների համար առավել հարմարավետ պայմաններով:
«Ամանորի նախօրեին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը որոշեց բարձրացնել ավանդների տոկոսադրույքները, ինչը բնակչությանը հնարավորություն կտա կատարել հուսալի ներդրումներ և ստանալ բարձր եկամուտ: Մենք հույս ունենք, որ տվյալ առաջարկը, ինչպես և մեր շատ պրոդուկտները, կհետաքրքրի մեր երկրի հանրությանը»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը:

VTB Bank (Armenia) CJSC comes up with a New Year surprise for depositors.
Starting December 2011, increased annual interest rates have operated at the bank for all types of time deposits.
Deposits will be accepted by following rates: up to 13% for AMD deposits, up to 9% – for USD deposits, up to 6.25% – for deposits in euro.
“On New Year Eve VTB Bank (Armenia) has resolved to increase deposit interest rates to enable clients invest saving, in return, getting high rates. We hope for the offer to enjoy popularity among wide spectrum of people in Armenia,” Chairman of the Bank Board of Directors Valeriy Ovsyannikov said.