Դեկտեմբերի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1, 520, 000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 383.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 383.75 դրամ:
Դեկտեմբերի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.76 դրամ` դեկտեմբերի 21-ի համեմատ ավելանալով 0.33 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 501.22դրամ` նվազելով 1,64 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 12.18 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Декабрь 2011 - 12:49 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 1,52 млн. по среднему курсу 383,75 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 383,75 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 декабря составил 382,76 драма, увеличившись по сравнению со 21 декабря на 0.33 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 501,22 драма, сократившись на 1.64 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.07 – до 12,18 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.