Հայասատանում շարունակվում է մրգի և բանջարեղենի արտահանումը: Ինչպես հաղորդել է Հայսաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը դեկտեմբերի 23-ին Երևանում կայացած ամփոփիչ մամուլի ասուլիսում, համրապետությունից ամեն օր արտահանվում է 4-5 հազար տոննա միրգ և բանջարեղեն, մեծամասամբ Ռուսաստան: «Այժմ խաղող է արտահանվում: Օրական արտահանվում է մոտավորապես 120-140 տոննա խաղող, իսկ 2012թ հունվարից արտահանվելու է կարտոֆիլ և կաղամբ»,-հավելել է նա:
Այս առնչությամբ նախարարը հիշեցրել է, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանում այս տարի բացվել է սառնարանային համալիրի, որի միջոցով հաշվետու շրջանում արտահանվել է մոտավորապես 200 տոննա գյուղմթերք, ծրագրվում է, որ հաջորդ տարի այդ ծավալները կավելանան:

Armenian Agriculture Minister summarized the exports of fruit and vegetables from the country at Dec 23 news conference in Yerevan.
According to Sergo Karapetyan, 4-5 tons of fruit and vegetables is being exported daily, with the Russia as the main consumer.
“With grape export in full swing, current daily exports reach 120-140 tons; potatoes and cabbages export will launch Jan 2012,” the official noted.
The cold storage chamber opened at Zvartnots airport, facilitated export procedures, with the total volume of exports reaching 200 tons from May –Dec 2011.