Վերջին 6-7 ամիսներին Հայաստանի գյուղնախարարության Սննդամթերքի անվտանգության պետծառայությունը չի ստուգել օղու շուկան: Այդ մասին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Պետծառայության նախագահի մամուլի քարտուղար Բաբկեն Պիպոյանը: «Այս շուկայի գլխավոր խնդիրը անվանումների նմանությունն է, այդ պատճառով էլ մենք ստուգումներ չենք իրականացրել»,-ընդգծել է նա` մեկնաբանելով այս ալկոհոլային խմիչքի կեղծիքները, այդ թվում նաև Սամվել Ալեքսանյանի բիզնեսում:
Ինչ վերաբերում է օղու ազդեցությանը մարդու առողջության վրա, ապա Բաբկեն Պիպոյանը հայտարարել է. «Մարդը չի կարող նույն կերպ արթնանալ 350 և 700 դրամանոց օղիներից հետո»:
Անդրադառնալով սննդամթերքի անվտանգտության պետծառայության 2012թ ծրագրերեին, նա հաղորդել է, որ առաջիկայում ծրագրում են հացամթերքի և արագ փչացող մթերքների շուկայի ստուգումներ , ապա օրակարգում կարող է լինել նաև օղու շուկայի ստուգումը:

26 Декабрь 2011 - 10:49 AMT
Госслужба безопасности продуктов питания не проверяла рынок водки, в том числе и производенной Самвелом Алексаняном
Последние 6-7 месяцев Госслужба безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении не проводила проверок на рынке водки. Об этом на пресс-конференции в Ереване сказал пресс-секретарь начальника Госслужбы Бабкен Пипоян. «Главная проблема на этом рынке – схожесть наименований, поэтому мы не проводили проверок», – отметил он, комментируя случаи подделки этого алкогольного напитка, в том числе и в бизнесе Самвела Алексаняна.
Что же касается влияния водки на здоровье человека, то Бабкен Пипоян заявил: «человек не может проснуться одинаково от 350 драмовой и 700 драмовой водки».
Касаясь планов Госслужбы безопасности продуктов питания на 2012 год, он сообщил, что на первый квартал запланированы проверки на рынке хлеба и скоро портящихся продуктов, а затем может на повестке будет и рынок водки.