Ամանօրի նախօրեին Հայաստանի զբոսաշրջության ազգային կոմիտեի կազմակերպիչները քննարկել են իրականացրած աշխատանքները, ինչպես նաև իրենց առջև նոր ծրագրեր են դրել կոմիտեի հերթական նիստում:
Նիստի ընթացքում տրվել է իրականացված աշխատանքների վերլուծությունը և մշակվել կազմակերպության հետագա տարեկան ծրագրերեը: Բացի այդ, կոմիտեի նախագահի կողմից պատվոգրերով պարգևատրվել են այն աշխատակիցները, ովքեր 2011թ աչքի են ընկել զբոսաշրջության ոլորտում: Զբոսաշրջության զարգացման և աշխատանքում դրսևորած էնտուզիազմի համար պարգևատրվել են հետևյալ գիդ-էքսկուրսավարները` Գասպար Երիցյանը, Տիգրան Խաչատրյանը, Կարինե Ջիլավյանը և Կարինե Դանիելյանը:
Նիստի ամփոփումը եղել է այն, որ արդեն 2012թ մարտին կկազմակերպվի «Զբոսաշրջության ակտուալ խնդիրները և դրանց լուծման եղանակները» թեմայով կոնֆերանս, հաղորդում է կոմիտեի մամուլի ծառայությունը: Նախագահ Դավիթ Խաչատրյան խոսքով, կոնֆերանսը հանդիսանալու է կոմիտեի հետագա ելակետը:

В канун нового года Национальный комитет Армении по туризму обсудил проделанную работу, а также поставил перед собой новые планы за очередным заседанием комитета.
В ходе заседания был дан анализ уже проделанной работе и намечен будущий годовой план организации. Помимо этого, председателем комитета были награждены почетными грамотами работники, отличившиеся в сфере туризма за 2011 год. За вклад в развитие туризма и энтузиазм, проявленный в работе, получили награды следующие гиды-экскурсоводы: Гаспар Ерицян, Тигран Хачатрян, Каринэ Джилавян и Каринэ Даниелян.
Итогом заседания стало заявление о том, что уже в марте 2012 года будет организована конференция «Актуальные проблемы туризма и пути их решения», сообщает пресс-служба Комитета. По словам председателя Давида Хачатряна, конференция будет являться отправной точкой дальнейшей деятельности комитета.