Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում դեկտեմբերի 21-ին անցկացված հաշվապահների որակավորման քննության արդյունքները: Համաձայն հրապարակված տվյալների` հրավիրված 20 դիմորդներից քննությանը մասնակցել են 9 դիմորդ, որոնցից որակավորման վկայական է շնորհվել 7-ին:
2011 թվականի ընթացքում անցկացվել է հաշվապահների որակավորման 22 քննություն, որոնց արդյունքներով 169 դիմորդի տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում 26.12.2011թ. դրությամբ որակավորման վկայական ունի 510 հաշվապահ, հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարոյթյունը:

По результатам очередного экзамена по квалификации бухгалтеров, проведенного в Министерстве финансов Армении, 21 декабря 7 бухгалтеров получили соответствующие сертификаты. Всего на экзамен было приглашено 20 претендентов, из которых только 9 приняли участие в экзамене.
В общей сложности в 2011 году было проведено 22 экзамена, в результате чего квалификационные свидетельства получили 169 человек.
По состоянию на 26 декабря 2011 года сертификаты соответствия в Армении имеют 510 бухгалтеров, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.