Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 26-ին այցելել է Դրմբոն գյուղում գտնվող «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության հանքարդյունաբերական գործարան եւ ծանոթացել ոսկու կորզման նորակառույց արտադրամասին:
Նախագահն ընդգծել է, որ գործարանը հանդիսանում է Արցախի տնտեսության կարեւորագույն սուբյեկտներից մեկը, որը մեծապես նպաստում է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործին:
Բակո Սահակյանն նշել է, որ լեռնահանքային արդյունաբերության զարգացումն Արցախում մեծ հեռանկարներ ունի եւ ողջունել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության կողմից այս ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Այնուհետեւ երկրի ղեկավարը մասնակցել է ավանդական դարձած ամանորյա ընդունելությանը եւ ընկերության աշխատակիցներին շնորհավորել գալիք Նոր տարվա եւ Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը

26 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян посетил находящийся в селе Дрмбон горнопромышленный комбинат компании «Бейз Метлс» и ознакомился с работой нового цеха по извлечению золота из пластов.
Президент подчеркнул, что комбинат является одним из важнейших субъектов экономики Арцаха, который оказывает существенное влияние на социально-экономическое развитие республики.
Бако Саакян отметил, что развитие горнорудной промышленности в Арцахе имеет хорошие перспективы и приветствовал проводимую компанией «Бейз Метлс» работу в этом направлении.
После чего глава государства принял участие в традиционном новогоднем приеме и поздравил сотрудников компании с наступающим Новым годом и Рождеством.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС НКР Ашот Гулян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.